No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Thaqi: Titullin na e vodhën, nuk e humbëm në fushë!

Thaqi: Titullin na e vodhën, nuk e humbëm në fushë!

Mbrojtësi i krahut i Prishtinës, Armend Thaqi ka reaguar ashpër pas gjithë asaj situate tensionuese që ndodhi pas ndeshjes Gjilani – Prishtina, e cila u mbyll me fitoren e gjilanasve, 2:1. Sipas mbrojtësit të bardhekaltërve, skuadrës së Prishtinës i është vjedhur titulli jashtë fushës, duke e cilësuar si të padrejtë ndëshkimin e Visar Bekajt me karton të kuq.

“Mund të mos dalim kampion, mirëpo asnjëherë s’do ta ulim kokën sepse jemi të pastër si loti…të sulmohen kryetrajneri me gjithë stafin nga policia, të sulmohen futbollistët që në fushë kërkojnë pikët me punë dhe djersë hallall është e papranueshme…Zoti është mbi gjithçka dhe vetëm Zotit do t’i përulemi gjithmonë. Djemtë e FC Prishtinës në krye me Visar Bekajn që ndëshkohet padrejtësisht do të vazhdojmë me kokën lart sepse titullin nuk e humbëm në fushë, mirëpo na e vodhën jashtë saj”, ka theksuar Thaqi në reagimin e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments