No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SEJDIU: JA KU E SHOH PËRPARËSINË E PRISHTINËS NDAJ GJILANIT

SEJDIU: JA KU E SHOH PËRPARËSINË E PRISHTINËS NDAJ GJILANIT

Sot në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës zhvillohet njëra nga ndeshjet më interesante në këtë edicion.

Gjilani e pret skuadrën e Prishtinës, ndeshje kjo që mund të përcaktojë shumëçka.

Deri në fund janë edhe pesë ndeshje për t’u zhvilluar, por gjithsesi, ndeshja e sotme është përcaktuese dhe se humbësi i kësaj sfide pothuaj mbetet pa gjasa në luftë për titull të kampionit.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Gani Sejdiu në një bisedë për “Zeri.info” ka analizuar këtë ndeshje derisa ka folur edhe përparësitë e këtyre dy skuadrave ndaj njëra tjetrës.

“Është një ndeshje që mund të jetë përcaktuese për njërën apo tjetrën skuadër”, ka thënë fillimisht Sejdiu, duke shtuar se këto dy skuadër dallojnë bukur shumë nga njëra tjetra për mënyrën e lojës që bëjnë, kështu që edhe është bukur vështirë të parashikohet fituesi”.

“Takohen dy ekipe që dallojnë njëra prej tjetrës sa i përket karakteristikave të ekipeve. Të dyja skuadrat për momentin gëzojnë formë të mirë dhe për atë do të jete derbi i vërtetë”.

“Përparësia e Prishtinës është sepse ka ekip me agresiv dhe të shpejtë dhe është me universale, ndërsa Gjilani është ekip me shumë përvojë dhe kualitet dhe që i menaxhojnë takimet me shumë qetësi e që në këto takime munde të jetë përcaktuese”, ka përfunduar Gani Sejdiu.

Të kujtojmë se ndeshja Gjilani – Prishtina zhvillohet sot nga ora 17:00 në stadiumin e qytetit të Gjilanit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments