No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A SARRI E MERR SHTRUAR: MOS TË DRAMATIZOJMË,LUAJTËM PERFEKT 60 MINUTA!

SARRI E MERR SHTRUAR: MOS TË DRAMATIZOJMË,LUAJTËM PERFEKT 60 MINUTA!

I zhgënjyer normalisht Maurizio Sarri në përfundim të sfidës së humbur me rezultatin 4-2 ndaj Milanit, kjo për vetë faktin pasi Juventusi i tij deri në minutën e 60 kryesonte 2-0 dhe kishte zhvilluar një ndeshje perfekte ndërsa më pas u shkërmoq në harkun e pak minutave duke pësuar 4 gola dhe duke regjistruar disfatën e 4-t sezonale.

“Kemi luajtur 60 minuta fantastike, kemi qenë në kontroll të plotë, por më tej pamë të përmbyseshim totalisht në pak minuta. Kjo ka ndodhur edhe me ekipet e tjera. Është një periudhë e vështirë për të gjithë. Ne duhet të harrojmë gjithçka, sepse brenda disa ditësh do të kthehemi në fushë dhe nuk ka nevojë ta bëjmë dramë. Arsyet e vërteta për këto momente të pashpjegueshme duhen gjetur, gjithsesi, pa bërë gjykim për askënd”.

“Nga pikëpamja fizike dhe mendore, është situatë e ndërlikuar. Momenti është aq i ndryshëm nga humbjet e Veronës dhe Napolit, sa motivimi nuk mund të mungojë. Në mbrojtje vuajtëm shumë, përpara se t’i jepnim edhe një top goli kundërshtarit. Mungesat nuk janë arsyeja e kësaj humbje” u shpreh Sarri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments