No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR SARRI DHE GUARDIOLA DUAN ZBULIMIN E PREMIER LEAGUES, KUSHTON 90 MILIONË EURO

SARRI DHE GUARDIOLA DUAN ZBULIMIN E PREMIER LEAGUES, KUSHTON 90 MILIONË EURO

Adama Traoré i ka befasuar të gjithë në Premier League, këtë sezon. Lojtari i krahut i Wolverhampton arriti të ndërthurë fizikun dhe teknikën. Rezultati? 4 gola të shënuar dhe 9 asistie, i dyti pas Kevin De Bruyne, sa iu takon pasimeve për gol.

Kështu, sipas ESPN, futbollisti i datëlindjes 1996 ka përfunduar në listën e dëshirave të klubeve më të rëndësishme në Europë. Dy, qëndrojnë mbi të gjithëpër interesimin: Manchester City, në kërkim të një zëvendësuesi për Sané, i transferuar te Bayern Munich, dhe Juventusi.

Objektivi i të huajit spanjoll është Champions-i. Në rast të moskualifikimit, Traoré do të kërkojë largimin nga Wolverhampton, edhe pse në vitin 2018, kur “Ujqërit” e morën nga Middlesbrough për 20 milionë euro, ai irmosi kontratë 5-vjeçare.

Tri vitet e mbetura në kontratë padyshim që paraqesin një pengesë për të interesuarit, gjithashtu çmimi. Klubi anglez e vlerëson Traoré në rreth 90 milionë euro. Një shifër e madhe, që jo të gjithë mund ta përballojnë, veçanërisht në një verë të karakterizuar nga kriza e koronavirusit. Pas një viti, në garën për të flitet se do të hyjë edhe Barcelona, ku Traoré ka qenë para se të transferohej në Angli, më 2015.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Dueli mes Liverpool dhe Manchester United ditën e diel ishte dueli i rekordeve. Përballja mes dy klubeve të mëdha angleze është kthyer...

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Recent Comments