No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA-DRITA, "ORA POLICORE" PRISHË PUNË!

PRISHTINA-DRITA, “ORA POLICORE” PRISHË PUNË!

Superliga e Kosovës ka hyrë në fazën vendimtare të edicionit aktual, ku tani çdo ndeshje ka rëndësi më të madhe për çdo skuadër.

Deri në përfundim të edicionit 2019/20 kanë mbetur edhe pesë xhiro për t’u zhvilluar, derisa ndeshje interesante na presin në vazhdim të kampionatit.

Për titullin kampion po luftojnë Drita, FC Prishtina, Ballkani dhe Gjilani, derisa katër skuadrat do të përballen mes vete në xhirot e ardhshme.

Një ndeshje që mund të përcaktojë shumëçka është ajo mes FC Prishtinës dhe Dritës, e cila luhet në javën e 30-të.

Dihet se FC Prishtina ndeshjet si vendase i zhvillon në mbrëmje me reflektorë, por që kjo ka ndryshuar tashmë shkaku i “orës policore” të vënë nga Qeveria e Kosovës si masë parandaluese për COVID-19.

Megjithatë, nga FC Prishtina kishin kërkuar që ndeshja kundër Dritës të luhet me fillim në orën 19:00.

“Zeri.info” raportoi dje se klubi më i madh në vend bëri një kërkesë në Policinë e Kosovës që ndeshja e së dielës ndaj Dritës të luhet nga ora 19:00.

Megjithatë, burime të klubit bëjnë me dije se kërkesa në fjalë nuk është pranuar dhe se ndeshja do të zhvillohet vetëm nga ora 18:00.

Ndryshe, pas 28 javësh në elitën e futbollit kosovar, Drita renditet në vendin e parë me 61 pikë, katër më shumë se FC Prishtina, e cila renditet në vendin e dytë me 57 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments