No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CONTE ËNDËRRON RIBASHKIMIN ME MESFUSHORIN FRANCEZ

CONTE ËNDËRRON RIBASHKIMIN ME MESFUSHORIN FRANCEZ

Trajneri i Interit, Antonio Conte, po mendon për ekipin e sezonit të ardhshëm dhe një sektor ku ai dëshiron të investojë është mesfusha. Italiani ëndërron një ribashkim me Ngolo Kanten, ku së bashku arritën të fitonin Premier League me Chelsean. Ishte pikërisht Conte ai që e bleu mesfushorin nga Leicester City dhe pse jo të punojnë sërish bashkë.

Sipas raportimit të “Tuttosport”, kartoni i kampionit të Botës me Francën kushton plotë 70 milionë euro. Zikaltrit nuk janë të vetëm në garë për shërbimet e Kante, pasi dhe spanjollët e Real Madridit kanë shfaqur interes për të.

Nëse Conte dështon në transferimin e yllit të Chelseas në Milano, atëherë në listën e tij janë Allan dhe Kessie. Mesfushori i Napolit kushton deri në 40 milionë euro, ndërsa lojtari i Milanit rreth 10 milionë euro më pak. Një tjetër alternativë për teknikun zikaltër është edhe Arturo Vidal i Barcelonës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments