No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BARÇA TRIUMFON EDHE NË CAS,FITON GJYQIN E RRADHËS PER NEYMARIN

BARÇA TRIUMFON EDHE NË CAS,FITON GJYQIN E RRADHËS PER NEYMARIN

Barça ka fituar edhe një betejë të re gjyqësore për Neymar. Nëse pak ditë më parë drejtësia u pajtua me klubin Blaugrana për një proces gjyqësor të ngritur nga vetë futbollisti, në të cilin kërkonte pagimin e një premiumi rinovimi, tani ka qenë Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS), që iu ka dhënë të drejtë katalanasve. Këtë herë për një padi të ngritur nga Santos. Siç thuhet në njoftimin për shtyp, të lëshuar nga vetë klubi, “Gjykata e Arbitrazhit Sportiv e ka refuzuar plotësisht kërkesën e paraqitur nga Santos, në të cilën kërkohej pagesa prej 61.295.000 euro nga Barcelona si dëmshpërblim, me sanksionet përkatëse sportive, pas nënshkrimit të Neymar me gjigantët e La Liga-s”.

CAS konsideron që kontrata midis Santos dhe lojtarit ishte ndërprerë me marrëveshje të ndërsjellë. Pra, Barcelona nuk e prishi marrëveshjen e transferimit kur pagoi shuma shtesë për babanë e lojtarit dhe për kompaninë N&N. E thënë ndryshe, Barcelona nuk bëri asnjë mashtrim financiar kur nënshkroi marrëveshjen paraprake me Neymar, as kur nënshkroi marrëveshjen e transferimit me Santos. Rezoluta e CAS dënon Santos që të paguajë shpenzimet procedurale të Barcelonës, një shumë prej 20.000 frangash zvicerane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments