No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR AGJENTI ZBULON TË ARDHMEN E BUFFONIT

AGJENTI ZBULON TË ARDHMEN E BUFFONIT

Ish portieri dhe tani menaxher i Gigi Buffon, Silvano Martina, komentoi në “Radio Kiss Kiss Napoli” performancat e dy portierëve italianë, Meret dhe Perin: “Të dy janë lojtarë të rëndësishëm. Një herë fola me Gigi di Meret dhe ai më tha që Alex do të bëhet një nga portierët më të mirë në Itali. Dhe të mos harrojmë Gigio Donnarumma; në nivelin fizik ai është një kampion i madh. Koha do të na tregojë gjithçka.

Donnarumma dhe Meret do të jenë portierët e kombëtares italiane të së ardhmes, mendoj se ata janë dy portierët më premtues në futbollin italian, tani për tani. Perin, nga ana tjetër, është një siguri. Shkolla italiane e portierëve është gjithmonë një nga më të mirat në botë. E pashë Meret me të rinjtë e Udinese, disa kohë më parë, dhe u mahnita shumë prej tij”.

Për ta mbyllur me Buffon, i cili sapo ka kapërcyer Paolo Maldini në renditjen e lojtarëve me më shumë ndeshje në historinë e Serie A: “Sipas mendimit tim, pasi të dalë në pension, Gigi duhet të fillojë stërvitjen (trajningun). Ai e kupton futbollin dhe ka përvojën e duhur për të menaxhuar çdo dhomë zhveshjesh. Trajner i Juves? Po, për mua mund ta bënte. Ajo që e bën atë të ndryshëm nga portierët e tjerë është se thjeshton gjithçka, është dhurata e tij e natyrës”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments