No menu items!
Ballina SUPERLIGA BEKTESHI OPTIMIST: JAM I BINDUR SE NGA GJILANI KTHEHEMI ME 3 PIKË

BEKTESHI OPTIMIST: JAM I BINDUR SE NGA GJILANI KTHEHEMI ME 3 PIKË

Prishtina nesër është mysafire e skuadrës së Gjilanit, të cilët i ka mposhtur 2:1 dhe ka luajtur pa gola në Gjilan.

Lajme të mira te Prishtina janë rikthimi i Bekteshit dhe Boshnjakut, futbollistë këta me karton të verdhë, që munguan në ndeshjen e fundit.

Qendërmbrojtesëi Bekteshi, para duelit me Gjilanin për faqen zyrtare të Prishtinës ka thënë se sfida e nesërme pritet të jetë mjaft e vështirë.

“Normalisht na pret ndeshje shumë e vështirë, por ne i kemi qëllimet tona dhe në këtë përballje do të hyjmë sikur në çdo takim tjetër që synim të vetëm kemi pasur fitoren. As takimet paraprake s’kanë qenë të lehta, aspak, pra as kjo ndeshje nuk dallon, hyjmë për tre pikët”.

“Ekipi që do të bëjë sa më pak gabime edhe do ta fitoj ndeshjen, e shpresoj që ne të jemi ata që e gëzojmë formën më të lartë, atmosferën e shkëlqyer dhe jam më se i bindur që do të kthehemi me tre pikë”, ka thënë qendërmbrojtësi, Leotrim Bekteshi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments