No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ZYMBERI: NUK KEMI PRITUR SE DO TË FITOJMË 4:0 NË PODUJEVË

ZYMBERI: NUK KEMI PRITUR SE DO TË FITOJMË 4:0 NË PODUJEVË

Drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi në ‘Sporti Total’ në KTV ka deklaruar se fitorja e sotme ndaj Llapit nuk ishte fare e leht, edhe pse rezultati e dëshmon të kundërtën.

“Nuk ishte ndeshje e lehtë sepse Llapi i ka bërë probleme edhe Prishtinës edhe Gjilanit, por jemi përgatitur me të gjitha kapacitetet tona që të marrim më të mirën. Gjithsesi nuk ka qenë e lehtë, sepse është dashur angazhim i madh që të arrijmë tri pikët, ndoshta nuk e kemi pritur rezultatin 4:0, por përgatitja mjaft e mirë e ekipit ka bërë që të marrin këtë rezultat”, ka theksuar Zymberi. Me këtë fitore Drita ka bërë një hap të madh drejt titullit, megjithëse tani e presin ndeshjet me rivalët direkt.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments