No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE TALENTI BRAZILIAN I BASHKOHET MANCHESTER CITY-T

TALENTI BRAZILIAN I BASHKOHET MANCHESTER CITY-T

Yan Couto është talenti i radhës që firmos me Manchester City. Mbrojtësi i krahut të djathtë, kampion bote me Brazilin U17, është piketuar shpejt nga “Qytetarët” dhe operacioni është konkretizuar me sukses.

Anësori 18-vjeçar, i krahasuar me Dani Alves, kishte luajtur 11 ndeshje me paratërinjtë e Brazilit, ndërkohë që transferohet në Angli pa debutuar në Serinë A braziliane. Yan Couto mbronte ngjyrat e Coritibia, që në aspektin financiar ka përfituar një shifër të kënaqshme.

Momentalisht në arkat e klubit brazilian kanë kaluar 6 milion euro dhe e njëjta shumë mund të kalojë në të ardhmen, në formë bonusesh. Kjo është marrëveshja mes klubeve, ndërkohë që i riu ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me Manchester City.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments