No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SOKOLI KËRKON QË FINALJA E KUPËS TË LUHET MË HERËT, KY ËSHTË...

SOKOLI KËRKON QË FINALJA E KUPËS TË LUHET MË HERËT, KY ËSHTË REAGIMI I MUNISHIT

Rastet e shumta së fundi me Covid-19 në Kosovë ka bërë që Qeveria e Kosovës të merr disa masa. Kjo ka bërë që fati i kampionatit të Superligës së Kosovë të vihet përsëri në rrezik, shkruan Olle. Trajneri i njohur i futbollit, Bylbyl Sokoli tha se së paku Kupa e Kosovës si kompeticion të përfundojë.

“Do kishte qenë mirë që finalja e Kupës të luhet sa më parë në ndonjë fundjave, bile një kompeticion të përfundojë nga FFK. E gjitha kjo pasi nëse rriten rastet atëherë nuk do të jetë në dorën e FFK-së e gjitha kjo”, tha Sokoli në ‘Duelin Sportiv’ në TV Dukagjini.

Kurse, reagim ka bërë edhe trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi. Ai tha se kampionati është bërë si turne i vitit të ri.
“S’ia kemi parë hajrin që ja kemi nisur kampionatit, jemi duke prodhuar dallavere. Është bërë Superliga e Kosovës si turne i vitit të ri”, ka thënë Munishi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments