No menu items!
Ballina SPORTE TJERA RIKTHEHEN GARAT NË FORMULA 1

RIKTHEHEN GARAT NË FORMULA 1

Sezoni 2020 në Formula 1 do të fillojë sot, pas një pritjeje të gjatë, që erdhi si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid-19.

Sezoni pritej të fillonte në mars, në Melbourne, por ajo garë anulohej, pasi disa anëtarë të stafit të një skuadre rezultonin pozitiv.

Pas shumë ndryshimeve në kalendarin e FIA, data për fillimin e sezonit është caktuar të jetë 5 korriku.

Sot, në Spielberg të Austrisë, do të marrë start sezoni i ri, pra në Austrian Grand Prix.

Në këtë garë, në ‘pole-position’ niset Valtteri Bottas, i ndjekur nga Lewis Hamilton.

Mbetet të shihet se kush do të triumfojë në garën e parë të këtij viti, në ‘Çmimin e Madh të Austrisë’

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments