No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE PULISIC SI HAZARD? JA ÇFARË THOTË LAMPARD

PULISIC SI HAZARD? JA ÇFARË THOTË LAMPARD

Pas fitores së mbrëmshme kundër Watford, trajneri i Cheleseat Frank Lampard e përgëzoi Christian Pulisic-in për performancën e tij të shkëlqyer. 23-vjeçari Pulisic është lojtari më i mirë tek Chealsea prej kur futbolli rinisi pas karantinimit. Në mënyrë të pashmangshme Pulisic ka filluar të krahasohet me legjendën e Chelseat, Eden Hazard. Lampard tha se amerikani është në formë të shkëlqyeshme dhe se shumë shpejt mund të jetë shumë afër nivelit të Hazardit. “Nuk mund të them shumë për këtë krahasim pasi që unë kam luajtur së bashku me Edenin, por nuk dua ta anashkaloj Pulisicin pas performancave fantastike të tij gjatë ndeshjeve të fundit”, ka theksuar Lampard.
Ndërkaq, Pulisic përkundër paraqitjeve të shkëlqyeshme qëndron modest. “Hazardi ka qenë legjendë e Chelseat dhe unë as nuk do të provoj ta krahasoj veten me të. Do të mundohem të jem vetvetja dhe shpresoj që tifozët do ta pëlqejnë këtë”, ka thënë Pulisic.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Dueli mes Liverpool dhe Manchester United ditën e diel ishte dueli i rekordeve. Përballja mes dy klubeve të mëdha angleze është kthyer...

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Recent Comments