No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA KAI HAVERTZ HABIT ME VENDIMIN E TIJ

KAI HAVERTZ HABIT ME VENDIMIN E TIJ

Kai Havertz dëshiron të largohet nga Bayer Leverkusen. Mesfushori me tipare sulmuesi, i cili kohët e fundit është të parë të luajë edhe në qendër të repartit të avancuar, i ka idetë e qarta, sidomos pas humbjes që skuadra e tij pësoi në finalen e Kupës së Gjermanisë kundër Bayern Munich.

Sipas gazetarit të “Bild”Christian Falk, Havertz dëshiron një takim me drejtuesit e klubit gjerman. Synimi është që të flasë në lidhje me të ardhmen e tij. Klubet që e duan 21-vjeçarin janë të shumta, por 100 milion euro për kartonin e tij janë shumë. Sidomos në këtë moment krize.

Pse Bayern Munich nuk dëshiron të shpenzojë këtë verë, ndërkohë që edhe Real Madrid gjithashtu po heziton. Chelsea është i interesuar për shërbimet e Havertz, por nuk duhet harruar që deri më tani kanë shpenzuar goxha për të blerë Timo Werner dhe Hakim Ziyech.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments