No menu items!
Ballina SUPERLIGA IDRIZI: DËSHTIMET E DRENICËS DHE FLAMURTARIT NA MOTIVUAN

IDRIZI: DËSHTIMET E DRENICËS DHE FLAMURTARIT NA MOTIVUAN

Trajneri i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi ka thënë se dështimi i rivalëve në garën për mbijetesë e motivojë skuadrën e tij për të dhënë gjithçka në fushë dhe për ta fituar duelin me Ferizajn (5:2).

“Lojtarët ishin të motivuar që nga ndeshja ndaj Drenicës dhe jemi përgatitur për Ferizajn. Ferizaj ka ekip të mirë pavarësisht kësaj ne kemi ardhur këtë me dëshirën më të madhe për fitore”, tha Idrizi.

“Unë kam përvojën time si lojtar me shumë trajner dhe e di që aspekti psikologjik është i rëndësishme dhe për këtë kam punuar me lojtarët, por gjithsesi, hapat negativ të Drenicës dhe Flamurtarit na motivuan më shumë për fitore sot”, përfundoi Idrizi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments