No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE CRYSTAL PALACE OFRON 10 MILION PER MESFUSHORIN E TALENTUAR TE CHELSEAT

CRYSTAL PALACE OFRON 10 MILION PER MESFUSHORIN E TALENTUAR TE CHELSEAT

Mesfushori 20-vjeçar i Chelseat Conor Gallagher ka shkëlqyer në dy sezonet e fundit në huazim në Championship, fillimisht me fanellën e Charltonit dhe më pas me anë të Swansea-t, ndërsa tani kërkohet nga disa klube në Premier Leagur.

E para që ka bërë hapa konkretë ka qenë skuadra e Crystal Palace, që ka trokitur në zyrat e klubit londinez për t’i ofruar 10 milionë paundë për kartonin e mesfushorit të talentuar, ndërsa tani pritet vendimi i trajnerit Franck Lampard.

Tekniku i Palace, Roy Hodgson ka mbetur i mahnitur nga paraqitjet e mira dhe konstante të Gallagher, ndaj u ka kërkuar drejtuesve të klubit që t’ia vënë në dispozicion për sezonin e ardhshëm, qoftë duke e blerë, qoftë duke e marrë në huazim.

Gjasat janë që drejtuesit e Chelseat të pranojnë shitjen e Gallagher, pasi në mesin e fushës kanë shumë futbollistë të rinj e të talentuar në dispozicion, të cilëve mund t’u shtohet edhe Declan Rice që kërkohet me ngulm nga Lampard.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments