No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A CAVANI KËRKOHET NGA KLUBI I MADH ITALIAN

CAVANI KËRKOHET NGA KLUBI I MADH ITALIAN

Afatin kalimtar të verës pritet ta shfrytëzojë edhe klubi i Romës e cila do të tentojë të përforcohet në fazën e sulmit.

Klubi kryeqytetas është interesuar për sulmuesin uruguaian, Edinson Cavani, të cilit i ka skaduar kontrata me Paris Saint Germain dhe është lojtar i lirë.

Gaston Fernandez, i cili është i afërt me Cavanin, ka thënë se Roma ka bërë ofertë zyrtare për sulmuesin.

“Ka një ofertë zyrtare për Cavani. Roma më ka kërkuar që të dërgojë ofertë formale te Walter Guglielmone (agjenti i Cavani)”, ka thënë Fernandez.

Për Cavanin janë interesuar edhe skuadra të tjera si: Interi, Atletico Madrid, Newcastle United si dhe në ligën e MLS në ShBA.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments