No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BUFFON TREGON KUR DO TË PENSIONOHET

BUFFON TREGON KUR DO TË PENSIONOHET

Gianluigi Buffon dje theu rekordin e Maldinit me më së shumti paraqitje në Serie A, gjithsej 648.

E pas këtij rekordi, portieri legjendar i Juventusit dhe i Italisë ka thën se do të pensionohet në moshën 43 vjeçare.

Ai momentalisht është 42 vjeçar.

“Do të jem këtu deri në moshën 43 vjeçare, por që kur kam mbushur 40 vite, unë i shoh gjërat muaj pas muaji”, ka shtuar Buffon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments