No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BEGOLLI: PO HYJMË NË JAVËN E TITULLIT

BEGOLLI: PO HYJMË NË JAVËN E TITULLIT

Drejtori sportiv i Prishtinës, Granit Begolli, e ka komentuar fitoren kundër Prishtinës dhe ndeshjet e radhës. Sipas tij, tri ndeshjet në vazhdim duhet fituar në mënyrë që rruga te titulli të bëhet më e lehtë, ndërkohë që qysh në mesjavë bardhekaltrit ballafaqohen me rivalin për titull, Gjilanin.

Ai këtë javë e ka quajtur java e titullit, ngase do të luajnë kundër Gjilanit, Ballkanit dhe Dritës.

“Ndaj Drenicës ishte e vështirë sepse dihet që ata kishin nevojë për pikë, u mbrojtën gjatë gjithë lojës, por neve vetëm fitorja na duhej për luftën që kemi për titull, dhe falë insistimit e arritëm”, deklaroj ai për emisionin Arena Sportive në RTK.

Ndeshja e radhes ndaj Gjilanit? “Jo vetëm kjo ndeshje ndaj Gjilanit por edhe dy ndeshjet e radhës luajmë me kundërshtarët direkt, pra, do të jetë java e titullit, pas do të luajmë ndaj Ballkanit dhe më pas Dritës”.

“Ne do të mundohemi t’i fitojmë që të gjitha, pasi mund t’ia dalim pasi kemi cilësi në ekip”.

“Nëse fitojmë këto tri ndeshje, më pas do të kishim më të lehtë në letër, duke pritur edhe gabimet e kundërshtarëve”, përfundoj Begolli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments