No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE THIAGO ALCANTARA DREJT LIVERPOOLIT

THIAGO ALCANTARA DREJT LIVERPOOLIT

Thiago Alcantara nuk ka pranuar të rinovojë me Bayern Munich, që ka pasur disa takime me të dhe menaxherin e tij. Mesfushori ka edhe një vit kontratë me bavarezët dhe Blick raporton se nga dhomat e zhveshjes kanë dalë edhe informacionet që e çojnë spanjollin në Premier League.

Gjërat madje thuhet se kanë evoluar dhe Thiago është shumë pranë Liverpool. Bayern Munich nuk e lëshon lehtë mesfushorin. Gjermanët kërkojnë 35 milion euro për kartonin e 29-vjeçarit, të cilit verën e ardhshme i përfundon kontrata.

Liverpool në krahun tjetër nuk është gati ta shpenzojë një shifër të tillë dhe po mendon për ndonjë formulë tjetër, që do i kënaqte edhe kampionët e Gjermanisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments