No menu items!
Ballina SUPERLIGA SOT DY NDESHJE NË SUPERLIGË

SOT DY NDESHJE NË SUPERLIGË

Sot hapet xhiroja e 28 e Ipko Superligës, me dy sfida që luhen në Prishtinë e Vushtrri.

Prishtina në stadiumin “Fadil Vokrri” e pret skuadrën e Drenicës,ndeshjen kjo që nis nga ora 20:00.

Ekipi i Armend Dallkut përveçqë kërkon fitore, e ka mendjen edhe te rezultatet e rivalëve të saj, megjithatë, ajo sot në fushë ka vetëm një qëllim tri pikë.

Edhe për Drenicën kjo ndeshje është shumë e rëndësishme pasi gjendet në një pozitë shumë të keqe në luftë për mbijetesë.

Sfida tjetër që luhet sot është ajo në Vushtrri.

Flamurtari kërkon pikët e mbijetesë në Vushtrri skuadër kjo që tashmë është përshëndetur nga elita e futbollit.

Se a do të arrijnë kuqezinjtë e Prishtinës të marrin pikë të plota dhe kështu të bëjnë një hap gjigant drejt mbijetesës mbetet të shihet.

Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 17:00.

IPKO SUPERLIGA

17:00 Vushtrria – Flamurtari

20:00 Prishtina – Drenica

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments