No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SNEIJDER GATI T’I RIKTHEHET FUTBOLLIT

SNEIJDER GATI T’I RIKTHEHET FUTBOLLIT

Wesley Sneijder po mendon seriozisht rikthimin në futboll. 1 vit e gjysmë pasi njoftoi tërheqjen, holandezi duket se po tundohet nga ideja për t’u rikthyer në fushën e blertë. Mediat në Holandë raportojnë se 36-vjeçari është në bisedime dhe do të firmosë për klubin e qytetit të tij të lindjes, Utrechtin. Ndeshja e fundit e Sneijder daton në janar të vitit 2019, kur luante për Al-Gharafan në Kupën e Katarit ndaj Al Arabit. Kujtojmë se të njëjtën rrugë ndoqi Arjen Robben, i cili pas tërheqjes vendosi të rikthehej dhe firmosi pak ditë më parë me Groningenin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments