No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA FITON NË FRYMËN E FUNDIT

PRISHTINA FITON NË FRYMËN E FUNDIT

Prishtina ka fituar në frymën e fundit në përballje me Drenicën në stadiumin “Fadil Vokrri”, me rezultat 1:0. Hero i fitores së bardhekaltërve ishte sulmuesi Ahmed Januzi , i cili shënoi në minutën e fundit të shtesës.

Topshënuesi i Superligës shënoi me kokë në tollovinë e krijuar brenda zonës së kuqezinjve pas nga harkimit të Tun Bardhokut nga gjysma e fushës dhe me gjuajtje mjeshtërore me kokë e çoi topin në rrjetën e portës së Arion Ymerit.

Në përgjithësi ndeshja ishte interesante dhe me dominim të plotë të prishtinasve, por pa raste të pastra shënimi.

Prishtina me këtë fitore i afrohet në vetëm një pikë kryesueses Drita, ndërkohë Drenica mbetet në pjesën e poshtme të tabelës dhe e rrezikuar për rënie nga elita.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments