No menu items!
Ballina SUPERLIGA FLAMURTARI LË DY PIKË TË RËNDËSISHME NË VUSHTRRI

FLAMURTARI LË DY PIKË TË RËNDËSISHME NË VUSHTRRI

Vushtrria dhe Flamurtari kanë ndarë pikët.

Me rezultatin 2:2 është mbyllur ndeshja mes Vushtrrisë dhe skuadrës së Flamurtarit.

Goli i parë i këtij takimi erdhi në minutën e 7’, kur Zeqiri kaloi në epërsi skuadrën e vogël të kryeqytetit.

Reagimi i Vushtrrisë ishte i shpejtë, kur vetëm katër minuta më vonë shënoi Fazliu për 1:1.

Pjesa e parë dhuroi edhe më shumë se kaq. Flamurtari riktheu epërsinë me golin e Stullqakut, i cili gjeti rrjetën në minutën e 36’.

Por, katër minuta para fundit të pjesës së parë, Sie barazoi përsëri në 2:2, për atë që doli të ishte rezultati final.

Flamurtari pati mundësitë e veta deri në fund, por nuk arriti të merrte tri pikët, duke lëshuar dy pikë tejet të rëndësishme në luftën për t’iu larguar zonës së rrezikut, transmeton lajmi.net.

Pas këtij barazimi, Flamurtari numëron 37 pikë për pozitën e tetë, kurse Vushtrria mbetet me 17 pikë në pozitën 11.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments