No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DALLKU: FITORET E KËTILLA NA BËJNË MË TË FORTË

DALLKU: FITORET E KËTILLA NA BËJNË MË TË FORTË

Prishtina ka fituar ndaj Drenicës (1:0) me një gol të shënuar nga Ahmed Januzi në minutën e 4-t shtesë, ndërsa trajneri Armend Dallku, pas ndeshjes ka thënë se këto fitore janë më të ëmbla dhe skuadrën e bëjnë më të fortë.

“Këso fitore na bëjnë më të fortë dhe më të bashkuar. Besuam deri në fund që mund të shënojmë dhe falë besimit të futbollistëve ia dolëm. Nuk dua që të arsyetohem dhe të ankohem në ndarjen e drejtësisë, por ne sot u dëmtuam në mënyrë drastike dhe këto gabime nuk guxojnë të ndodhin, sidomos në këtë fazë garash”, deklaroi Dallku për “Super Sport Kosova”.

Me këtë fitore kryeqytetasit tashmë numërojnë 57-të pikë, një më pak se Drita që gjendet në pozitën e parë.

Në kuadër të xhiros së 29-të, Prishtina takohet në udhëtim me Gjilanin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments