No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA 5 KLUBET KU MUND TË TRANSFEROHET LEO MESSI

5 KLUBET KU MUND TË TRANSFEROHET LEO MESSI

Lionel Messi mund të bëjë një largim të befasishëm nga Barcelona verën e ardhshme.

Në media spanjolle po flitet se 6 herë fituesi i Topit të Artë ende nuk ka vazhduar kontratën me Barcelonën, dhe në verën e vitit 2021 do të largohej falas nga “Camp Nou”.

Manchester City – Manchester City kanë qenë prej kohësh të lidhur me Messin, megjithëse lojtari në të kaluarën nuk kishte shprehur interesim për largim nga Barcelona.

Inter – Skuadra nga Serie A ishte një emër surprizë kur në muajin prill u futen në garë për Lionel Messi. Ish presidenti i Interit, Massimimo Moratti, është i bindur se Interi mund ta sjellë në ‘San Siro’ Lionel Messin.

PSG – Me Neymar dhe Kylian Mbappe që duken afër largimit nga PSG, gjigantët francez mund t’i lejojnë vetes të hidhen në sulm për Lionel Messin.

Newell’s Old Boys – Në mesin e shumë ofertave, Messi mund të zgjedh një përfundim tjetër të “përrallës” së tij, duke zgjedhur klubin e fëmijërisë.

Inter Miami – Pronari i klubit David Beckham, nuk ka fshehur asnjëherë dëshirën për të sjellë Messin në Florida.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments