No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ENES SHOSHOLLI: VETERANËT E FUTBOLLIT TË ZHGËNJYER NGA KEMAL ADEMI

ENES SHOSHOLLI: VETERANËT E FUTBOLLIT TË ZHGËNJYER NGA KEMAL ADEMI

Kemal Ademi pak ditë më parë ka zgjedhur të përfaqëson në arenën ndërkombëtare ekipin Kombëtar të Zvicrës në futboll.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova kishte mundësi zgjedhje edhe Dardanët, por që ven‘helvetët’.

Ky vendim i Ademit i ka dëshpëruar shumë futbolldashës në Kosovë, ku edhe pati reagime nga më të ndryshmet.

Lidhur me vendimin e Ademit ka shkruar Enes Shosholli si përfaqësuesë i Ligës së Veteranëve të Kosova.

“Liga e Veteranëve e Futbollit të Kosovës është e zhgënjyer nga Kemajl Ademi për mosardhjen e përfaqsimit të Kosovës. Jemi shum të zhgënjyer nga ky lajm që sot e morrëm nga Kemajl Ademi edhe pse krerët e FFK-së pikërisht Kryetari i Ffk-së Z. AGIM ADEMI kishte biseduar me të.Mirëpo si ai dhe shumë tjerë i tradhtuan Dardanët dhe iu bashkuan kombëtareve tjera. Ne si gjeneratë e sakrificës të viteve të 90 e falenderojmë kryetarin e Ffk-së. Z. AGIM ADEMIN për kontributin e tij që mundohet që gjithmonë ti bind talentët kosovar që të vijnë e të përfaqsojnë Dardanët. Mos të harroj Kemajl Ademi edhe shum shokë të tij se për këtë sukses që sot e ka Kosova, futbolli i Kosovës ka jep shumë për këtë ditë, si dhe ka jep dëshmorë të rënë për lirinë e shtetit dhe lirinë e futbollit. Që pikërisht sikur puna e Kemajlit ta shijoj knaqësinë për Dardanët mirëpo si duket ai me disa shokë të tij e injoruan Kosovën duke ju bashkangjitur kombtarëve tjera. Por jo gabim e kanë se Kosova gjithmonë do të jetë e fortë për kundështarët e vet, falë kontributit të tifozëve më të shkëlqyer tifozëve DARDAN ne jemi shum afër kualifikimit Evrpopian.”, thuhet në reagimin e LVFK-së.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments