No menu items!
Ballina SUPERLIGA VOJVODA DO TA DREJTOJË DRENICËN KUNDËR PRISHTINËS

VOJVODA DO TA DREJTOJË DRENICËN KUNDËR PRISHTINËS

Drenica ka mbetur pa trajner pasi Gani Sejdiu u largua nga skuadra pas ndeshjes me Trepçën ’89, të cilën drenicasit e humbën me rezultat 4:2 në Skenderaj, shkruan Zeri.

Skuadra “kuqezi” ndeshjen e radhës e zhvillon ndaj Prishtinës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, sfidë e cila i takon xhiros së 28-të të Superligës.

Drenicën në këtë takim pritet që ta udhëheqë Brahim Vojvoda, i cili është ndihmëstrajner te ky ekip.

“Kryetarja e klubit, Mihane Bekteshi, momentalisht ndodhet jashtë vendit. Besoj se shumë shpejt do të merret vendimi për trajnerin e ri. Besoj se ndeshjen me Prishtinën do ta udhëheq unë”, ka thënë Brahim Vojvoda.

Sfida Prishtina – Drenica luhet të premten, me fillim në orën 20:00.

Prishtina momentalisht ndodhet e dyta, me 54 pikë të mbledhura, katër më pak se lideri Drita.

Ndryshe, Drenica stacionohet e teta me 35 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments