No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 LLILE ARRIN AKORDIN PER TALENTIN KANADEZ JONATHAN DAVID

LLILE ARRIN AKORDIN PER TALENTIN KANADEZ JONATHAN DAVID

Lille e ka gjetur pasuesin e Victor Osimhen dhe do t’i besojë majën e sulmit për sezonin e ardhshëm talentit Jonathan David. Ky i fundit kërkohet nga shumë ekipe me emër si Inter apo Arsenal, por mediat në Francë e bëjnë të kryer se kanadezi ka zgjedhur Lillen dhe gjithçka do të finalizohet brenda kësaj jave. 20-vjeçari ka zhvilluar një sezon fantastik me Gent në Belgjikë duke shënuar 18 gola, ndërsa ka spikatur edhe në Europa League me 5 finalizime. Lille pritet të paguajë rreth 20 milionë euro për të siguruar shërbimet e sulmuesit, i cili premton shumë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments