No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A JUVENTUSI SKA TË NDALUR,KY ËSHTË REAGIMI I SARRIT

JUVENTUSI SKA TË NDALUR,KY ËSHTË REAGIMI I SARRIT

Maurizio Sarri i është gëzuar fitores së 3-të radhazi në kampionat, por mbi të gjitha lojës që shfaqi Juventusi i tij në sfidën e të martës ndaj Genoas.

Bardhezinjtë kanë rigjetur ritmin e duhur teksa zhvilluan një paraqitje të shkëlqyer duke dominuar me lojë dhe rezultat në një ndeshje që foli e gjitha për kampionët e Italisë.

Paulo Dybala, si dhe Cristiano Ronaldo dhe Douglas Costa me dy supergola ishin heronjtë e bardhezinjve në këtë duel të cilin Maurizio Sarri e analizoi kështu pas sfidës.

“Pas rikthimit nga ndërprerja e koronavirusit, pashë diçka dhe thashë se ka një ndryshim në skuadër. Por, të gjithë u tallën me mua, sidomos pasi humbën në finalen e Kupës së Italisë nga penalltia me Napolin”, u shpreh Sarri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments