No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A JUVENTUSI I RRËMBEN EDHE NJË SHQIPËTAR BASELIT,FIRMOS PER TRE VITE

JUVENTUSI I RRËMBEN EDHE NJË SHQIPËTAR BASELIT,FIRMOS PER TRE VITE

Marash Kumbulla është shqiptari më i kërkuar në Serie A dhe janë të shumta klubet që e duan. Gjithsesi të reja ka për një futbollist tjetër, të ri, dhe që e ka marrë Juventusi kampion. Gazetari Nicolo Schira raporton se marrëveshja është mbyllur dhe bëhet fjalë për mbrojtësin Albian Hajdari.

Bëhet fjalë për një 17-vjeçar, i cili ishte pjesë e skuadrës së të rinjve të Basel dhe që ka rënë dakord për të kaluar te bardhezinjtë. Kontrata që ka nënshkruar është 3-vjeçare dhe me shumë mundësi do të luajë me moshat e Juventusit, siç ka bërë edhe më parë sulmuesi Andi Zeqiri.

Hajdari është pjesë e Zvicrës U17, madje titullar i rëndësishëm. Skautët e Juventusit e kanë zbuluar dhe tashmë klubi ka bërë lëvizjen konkretë, duke e transferuar në Itali.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Skuadra pretendente për inkuadrim në Superligë sapo ka zyrtarizuar shtatë super përforcime, shkruan Olle. Lajmi për Viktor Kukën që...

Rashkaj bëhet me skuadër të re

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj ka nënshkruar kontratë me klubin e tij të ri. Rashkaj do të...

Recent Comments