No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR EDICIONI I RI I CHAMPIONSIT NIS MË 20 TETOR

EDICIONI I RI I CHAMPIONSIT NIS MË 20 TETOR

UEFA ka njoftuar se sezoni i ri në Ligën e Kampionëve 2020/21, do të nisë më 20 tetor dhe do të përfundojë me ndeshjen finale në Stamboll më 29 maj.

Fillimi i vonuar është konfirmuar nga vetë Liga e Kampionëve, gara më prestigjioze evropiane për klube, e cila e publikoi orarin e ndeshjeve deri në finalen e Ataturkut në Stamboll, transmeton GE.

Orari i ndeshjeve për sezonin 2020/21 në Ligën e Kampionëve:

Rundi i parë i fazës grupore – 20/21 tetor, 2020

Rundi i dytë i fazës grupore – 27/28 tetor, 2020

Rundi i tretë i fazës grupore – 3/4 nëntor, 2020

Rundi i katërt i fazës grupore – 24/25 nëntor, 2020

Rundi i pestë i fazës grupore – 1/2 dhjetor, 2020

Rundi i gjashtë i fazës grupore – 8/9 dhjetor, 2020

1/8 e finales – Ndeshjet e para: 16/17 dhe 23/24 shkurt, 2021. Ndeshjet e kthimit: 9/10 dhe 16/17 mars, 2021

Çerekfinalet – Ndeshjet e para: 6/7 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 13/14 prill, 2021

Gjysmëfinalet – Ndeshjet e para: 27/28 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 4/5 maj, 2021

Finalja –29 maj, 2021

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments