No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERN MENDON PËR TË ARDHMEN, FIRMOS TALENTI I PSG

BAYERN MENDON PËR TË ARDHMEN, FIRMOS TALENTI I PSG

Leroy Sane pritet të zyrtarizohet pjesë e Bayern Munich, ndërkohë që bavarezët kanë konfirmuar një tjetër lëvizje dhe bëhet fjalë për afrimin e një mbrojtësi të talentuar. Tanguy Kouassi nuk pranoi të nënshkruante me PSG si profesionist dhe gjermanët e bindën.

Kontrata e mbrojtësit 18-vjeçar do të jetë e vlefshme deri në fund të qershorit të vitit 2020. Pasi ka firmosur, mbrojtësi ka thënë edhe fjalët e para si bavarez.

“Jam i lumtur që mund të luaj me Bayern Munich. Është një klub i madh dhe me traditë. Shpresoj që të bëj emër këtu dhe të luaj sa më shumë. Do të punoj shumë për ta arritur diçka të tillë”, u shpreh mbrojtësi për faqen zyrtare të Bayern Munich. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments