No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A ARRIHET MARRËVESHJA LAZIO-VERONA,KUMBULLA TE BARDHEKALTRIT

ARRIHET MARRËVESHJA LAZIO-VERONA,KUMBULLA TE BARDHEKALTRIT

Lazio është gjithnjë e më pranë transferimit të Marash Kumbullas. Pas konfirmimit që ka ardhur nga drejtori sportiv Igli Tare për interesimin e bardhekaltërve, mediat italiane shkojnë edhe më tej teksa shkruajnë se marrëveshja është mbyllur me sukses. Verona ka pranuar ofertën e Lazios për talentin shqiptar prej 16 milionë eurosh, plus 4 milionë euro të tjera në formë bonusesh dhe kartonat e dy futbollistëve të rinj që nga klubi bardhekaltër do të transferohen te Verona. Nuk dihet ende se çfarë kontrate do të firmosë Kumbulla, me Lazion sa do të përfitojë dhe sa do të jetë kohëzgjatja e saj, por tashmë duket e sigurt që Lotito dhe Tare kanë mposhtur konkurencën e Interit për talentin shqiptar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Recent Comments