No menu items!
Ballina SUPERLIGA TOVËRLANI THOTË SE ËSHTË AFËR MARRËVESHJES PËR VAZHDIM ME FERONIKELIN

TOVËRLANI THOTË SE ËSHTË AFËR MARRËVESHJES PËR VAZHDIM ME FERONIKELIN

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani pas humbjes së sotme nga Prishtina 3:1, e ka pranuar se skuadrës së tij i janë zvogëluar në minimum gjasat për dalje në Evropë nga dy pozitat e para.

“Pas kësaj ndeshje zvogëlohen mundësitë për të dalë në Evropë”, tha fillimisht Tovërlani në SSK.

“Ndeshje që bëmë dy gabime te dy golat e para, mendoj që nuk luajtëm keq mirëpo Prishtina ka shumë më shumë kapacitet dhe i ka dy formacione të forta në ekip”.

Vazhdimi me Feronikelin? “Aktualisht jemi afër marrëveshjes, dhe ajo është që unë të vazhdojë me Feronikelin, por të shohim deri në fund të kampionatit”.

Me fitore, Prishtina rikthen pozitën e dytë në tabelë me 54 pikë, katër më pak se Drita që gjendet në pozitën e parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments