No menu items!
Ballina SUPERLIGA "THUMBON" BATATINA: GJILANI SOT MË BINDI SE NUK ËSHTË PËR TITULL

“THUMBON” BATATINA: GJILANI SOT MË BINDI SE NUK ËSHTË PËR TITULL

Trajnerit të Llapit, Tahir Batatina nuk i ka mjaftuar fakti që ia prishi punët Gjilanit në garë për titull duke ia marrë një pikë në shtëpi, por edhe e ka “thumbuar” skuadrën e Gentijan Mezanit.

“Çfarë është me rëndësi është se shumë skuadra kanë diskutuar për Llapin. Por, edhe njëherë tregojmë se Llapi është lideri i Superligës në këtë aspekt. Duke e parë që Gjilani ka një ekip të mirë, kemi qenë të vëmendshëm që nga minuta e parë. Kemi realizuar golin shumë herët dhe kemi mundur që në pjesën e parë ta perfundojmë ndeshjen”, u shpreh fillimisht Batatina për “SS Kosova”.

“Nese e shohim taktikisht, në të gjitha akspektet e kemi ‘dermuar’ Gjilanin dhe i kemi treguar që ne e meritojme me qenë në pozitat e para tabelare. Më gëzon fakti që futbollistët luajtën të motivuar kundër një Gjlani të cilin sot me bindi që nuk është për kampion, dhe në një farë forme vet e humbëm ndeshjen”, shtoi trajneri llapjan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments