No menu items!
Ballina SUPERLIGA MUNISHI: PAS EPËRSISË 3:0 E RESPEKTOVA KUNDËRSHTARIN

MUNISHI: PAS EPËRSISË 3:0 E RESPEKTOVA KUNDËRSHTARIN

Ballkani ka shënuar fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë me rezultatin 3:1, duke iu afruar Dritës në 5 pikë.

Kryetrajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, u shpreh i kënaqur me angazhimin e futbollistëve të tij.

“Isha i kënaqur me angazhimin, ishte paksa vapë, kemi pasur shumë lojë e shumë ngarkesë. Isha i kënaqur me gjithë futbollistët. Pas rezultatit 3:0 deshta ta respektoj kundërshtarin si dhe futbollistët që nuk janë inkuadruar më herët. Në përgjithësi jam i kënaqur me ndeshjen.” tha Munishi për SSK.

I pyetur për ndeshjet e ardhshme ai u përgjigj:

“Skuadra e jonë është shumë e gatshme për arsye se jemi të vetmit që kemi luajtur çdo ndeshje, çdo ndeshje kundërshtarin e fort, pra për neve nuk është asgjë e re.” përfundoi Munishi.

Ballkani tashmë zë pozitën e dytë, së paku deri në përfundim të ndeshjes së Prishtinës, pasi të fundit në rast fitore do të dilnin në këtë pozitë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments