No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FUTBOLLI KOSOVAR MUND T'IA SHEH SHERRIN FINALES SË TENSIONUAR TË FEMRAVE

FUTBOLLI KOSOVAR MUND T’IA SHEH SHERRIN FINALES SË TENSIONUAR TË FEMRAVE

Ndeshja finale mes Mitrovicës dhe Feronikelit e zhvilluar në Mitrovicë dje (e shtunë) ka sjell shumë debat. 

Fitorja 1:0 e vendasve me një gol që solli shumë dyshime, ka sjell akuza e kundërakuza mes dy klubeve të femrave, shkruan Gazeta Olle.

Feronikeli akuzoi ish-nënkryetarin e FFK’së, Bekim Haxhiu, për ushtrim ndikimi tek gjyqtarët dhe akuza të tjera, ndërsa Mitrovica akuzoi krerët e klubit të Feronikelit, përfshirë Ragip Veselin, me të njëjtën ‘monedhë’.

Sporti në Klan Kosova ka sjellë pamje nga ky derbi i nxehtë dje në ‘Riza Lushta’, ku ndër të tjera shihet i nevrikosur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhiu.

Pamje nga tollovia në Mitrovicë

Gazeta ka mësuar që Feronikeli do të deponojë ankesë në FFK për sjelljet e Haxhiut dhe rastin diskutabil të golit të Mitrovicës, ankesë që pritet ta dërgojë edhe në UEFA.

UEFA ka rregulla strikte sa i përket përzierjes së politikës në sport dhe një ankesë e tillë mund të sjell dëme për klubin mitrovicas.

Ndryshe, klubi i Mitrovicës udhëhiqet nga vëllai i deputetit Haxhiu, Hajrullah Haxhiu. Ky i fundit dhe klubi i Mitrovicës sot kanë sjell foto-dëshmi të golit të shënuar, duke e ilustruar për sqarime.

Foto-dëshmi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Skuadra pretendente për inkuadrim në Superligë sapo ka zyrtarizuar shtatë super përforcime, shkruan Olle. Lajmi për Viktor Kukën që...

Rashkaj bëhet me skuadër të re

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj ka nënshkruar kontratë me klubin e tij të ri. Rashkaj do të...

Recent Comments