No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE E PABESUESHME, CITY DO T'I NDEROJË KAMPIONËT E LIVERPOOLIT

E PABESUESHME, CITY DO T’I NDEROJË KAMPIONËT E LIVERPOOLIT

Liverpool më në fund arriti ta fitojë titullin kampion të Premier League, ku tifozët e “The Reds” kishin plot 30 vite që e prisnin diçka të tillë. Ndeshja e radhës e të besuarve të Jurgen Klopp do të jetë pikërisht në “Etihad Stadium” kundër kampionëve aktualë të Manchester Cityt. Trajneri i “Qytetarëve”, Pep Guardiola, ka konfirmuar se ai dhe stafi i tij do t’i presin rivalët me duartrokitje përpara fillimit të takimit.

”Sigurisht që do t’i presim dhe do t’i nderojmë ata. Liverpool do të vijë në shtëpinë tonë dhe tashmë ata janë zyrtarisht kampionë. Do ta bëjmë ceremoninë në një mënyrë të pabesueshme, pasi vërtetë që e meritojnë”, deklaron spanjolli për “BBC Sport”.

Ndoshta lojtarët e Cityt nuk do të jenë shumë të lumtur gjatë ceremonisë, pasi janë pikërisht ata që po ia rrëmbejnë titullin. Përballja mes tyre është programuar ditën e enjte, në orën 21:15.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments