No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE TIFOZËT LIVERPOOLIT GJATË FESTËS SË TYRE PËRPLASEN ME POLICINË

TIFOZËT LIVERPOOLIT GJATË FESTËS SË TYRE PËRPLASEN ME POLICINË

Liverpool u shpall kampion i Premier League, pas 30 viteve. Një trofe ky që solli një gëzim të madh te tifozët e “kuq”, të cilët e festuan titullin për orë të tëra.

Pikërisht për shkak të këtij triumfi, tifozët nuk janë përmbajtur, teksa kanë dalë në rrugët e qytetit dhe kanë festuar me të madhe. Ata nuk kanë pyetur për asgjë, madje as për rrezikun e Koronavirusit, i cili vazhdon ende të jetë i përhapur.

Image

Pas të enjtes, tifozët kanë dalë edhe ditën e djeshme në rrugët e qytetit, për të festuar për këtë arritje të skuadrës së zemrës.

Autoritetet shtetërore, kanë dalë në komunikata të ndryshme, ku deklarojnë se duhet të shmangen grumbullimet, teksa për këtë kanë nxjerrë edhe policinë në rrugë.

Madje thuhet se ka pasur edhe përplasje mes tifozëve dhe policëve, teksa janë arrestuar edhe 10 persona.

Image
Image

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments