No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR TEVEZ ZGJEDH 11-SHËN E ËNDRRAVE

TEVEZ ZGJEDH 11-SHËN E ËNDRRAVE

Carlos Tevez në formacionin e tij të ëndrrave ka përzgjedhur 7-të lojtarë të Manchester United dhe asnjë të Manchester City-t edhe pse në të kaluarën ka luajtur për këta të fundit.

Sulmuesi argjentinas, aktualisht pjesë e Boca Juniors, kaloi shtatë vite në Angli, duke veshur fanellën e West Ham United, Manchester United dhe Manchester City-t.

Ai gjithashtu ka fituar Ligën e Kampionëve me Manchester United, duke qenë startues në formacionin e Alex Ferguson në finalen e Moskës në vitin 2008, ku mposhtwn me penallti ekipin e Chelsea-t

Edhe pse kaloi katër vite në ‘Etihad Stadium’, Tevez nuk ka zgjedhur asnjë lojtarë nga Manchester City në këtë formacion.

Vend në këtë formacion kanë zënë Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Formacioni i ëndrrave i Carlos Tevez:

Image
Artikulli paraprakKUMBULLA TE LAZIO NJË FORMALITET
Artikulli i ardhshëmSOT FINALJA E TITULLIT

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments