No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA SOT VENDOSET FATI I SKUADRAVE TË RASHICËS DHE BERISHËS

SOT VENDOSET FATI I SKUADRAVE TË RASHICËS DHE BERISHËS

Në Bundesligën gjermane sot (e shtunë) me fillim nga ora 15:30, zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit, 34-të.

Me kampionët e konfirmuar (Bayern Munich), dhe me Borussia Dortmund në vend të dytë, të hapura për xhiron e fundit kanë mbetur dy pozitat tjera që dërgojnë në Ligën e Kampionëve, pozitat tre dhe katër.

RB Leipzig, Borussia Monchengladbach dhe Bayer Leverkusen, mbesin në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Interesante do të jetë edhe lufta për mbijetesë, me Dusseldorf dhe Werder Bremen që po kërkojnë pozitën e 16-të, që mundëson Play Offin, një mundësi më tepër për të siguruar një vend në Bundesligë për sezonin e ri.

Fortuna Dusseldorf, pjesë e së cilës është Valon Berisha, renditet në vendin e 16-të, dhe luan në udhëtim te Union Berlin, ndërsa Werder Bremen i Milot Rashicës, në shtëpi pret Koln.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments