No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A SARR I JEP NJË SINJAL RONALDOS

SARR I JEP NJË SINJAL RONALDOS

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka folur për ndeshjen e fituar kundër Lecces me rezultatin 4-0. Ai ka theksuar se Cristiano Ronaldo momentalisht është mjaft mirë fizikisht, por do të vijë dhe dita kur do t’i duhet të pushojë.

“Cristiano momentalisht po luan në nivele të mira dhe është goxha mirë në aspektin fizik. Ka nevojë të rikuperohet, të mos harrojmë se vjen pas një faze të gjatë që nuk ka qenë aktiv”.

“Ai po luan ndeshje pas ndeshje në kampionat dhe është gjithë kohën në fushë. Në ndeshjen e ardhshme do të duhet ta pushojmë dhe 35-vjeçarin. Ai është një person që e njeh shumë mirë trupin e tij dhe ne do e kuptojmë kur ai do të ketë nevojë për pushim”, tha tekniku i Juventusit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments