No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA RASHICA ZËVENDËSON WERNERIN TE LEIPZIGU

RASHICA ZËVENDËSON WERNERIN TE LEIPZIGU

Në Gjermani janë të bindur, Milot Rashica do të veshë fanellën e Leipzig sezonin e ardhshëm, duke marrë vendin e Timo Werner që u shit te Chelsea për 55 milionë euro te skuadra nga Gjermania Lindore. Një nga ekspertët e merkatos në Gjermani në një postim në Twitter thekson se Rashica e ka gjetur akordin dhe do të jetë pjesë e skuadrës së Leipzig. Madje, marrëveshja është arritur dhe bëhet fjalë për një shifër prej 15 milionë eurosh që do e bëjnë sulmuesin shqiptar që të veshi fanelën e skuadrës simpatike të Bundesligës.

Pas Holandës ku luajti me Vitessen dhe tri sezoneve në Bundesligë me Werder Bremen, Rashica tashmë do të ndërrojë sërish destinacion dhe këtë herë është në kulmin e karrierës, madje këtë sezon ai ka realizuar në Bundesligën gjermane plot 7 gola.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments