No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 PAYET PRANON ULJEN E PAGËS DHE VENDOS MBYLLJEN E KARRIERËS TE MARSEILLE

PAYET PRANON ULJEN E PAGËS DHE VENDOS MBYLLJEN E KARRIERËS TE MARSEILLE

Ndonëse në moshën 33-vjeçare, Dimitri Payet e sheh ende shumë të largët ditën kur do të vendosë të “varë këpucët në gozhdë”, pasi sot ka njoftuar rinovimin e kontratës me klubin e Marseille, fanellën e të cilit e mban veshur prej 3 sezonesh.

Lajmi është dhënë nga presidenti i klubit, në një konferencë për shtyp ku të pranishëm ishin edhe vetë Payet, por edhe trajneri Andres Villas-Boas, ndërsa bosi i klubit francez nënvizoi sakrificën e sulmuesit anësor për të rinovuar kontratën.

“Me Payet kemi rinovuar kontratën dhe tani ai do të jetë pjesë e jona deri në verën e 2024-ës. Duhet të theksoj sakrificën që ai ka bërë, pasi ka pranuar një ulje të pagës në masën 50% për sezonin e ardhshëm dhe 30% për atë 2021-2022. Gjithashtu edhe për dy vitet e fundit të kampionatit kemi rënë dakord për një reduktim të pagës në masën 40-60%, në varësi të formës së tij”, deklaroi presidenti i Marseille.

Kjo kontratë besohet se mund të jetë e fundit për sulmuesin, pasi në moshën 37-vjeçare, kur edhe t’i përfundojë bashkëpunimi me Marseille, vështirë se do të mund të gjejë një tjetër skuadër të niveleve të larta për të vijuar ende.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments