No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ORARI I PLOTË I KOSOVËS DHE SHQIPËRISË NË LIGËN E KOMBEVE

ORARI I PLOTË I KOSOVËS DHE SHQIPËRISË NË LIGËN E KOMBEVE

UEFA ka konfirmuar oraret dhe kalendarin e të gjitha ndeshjeve të fazës së grupeve të Ligës së Kombeve. Më konkretisht, ato do të luhen në shtator, tetor dhe nëntor.

Ky turne i ri kontinental startoi më 2018, me edicionin e parë, i cili u fitua nga Portugalia vitin e kaluar. Disa data janë zhvendosur për shkak të pandemisë së koronavirusit, ashtu sikurse ndodhi me të gjitha garat e tjera të futbollit.

Ekziston mundësia që virusi të shpërthejë sërish frikshëm dhe ta bëjë të pamundur këtë plan, megjithatë UEFA i ka bërë ndryshimet dhe konfirmimet përkatëse, duke mos menduar më të keqen.

Po ju njohim me ndeshjet e Kosovës dhe Shqipërisë sipas grupit dhe kalendarit të publikuar nga qeveria evropiane e futbollit.

Kujtojmë se Shqipëria bën pjesë në grupin 4 të Ligës C, bashkë me Bjellorusinë, Lituaninë dhe Kazakistanin. Ndërsa, Kosova, që është një nivel më lart, do të luajë në grupin 3 të Ligës C me Slloveninë, Greqinë dhe Moldavinë.

Ja kalendari i plotë i të dyja kombëtareve:
Ndeshja e parë – 3 shtator
Moldavia-Kosova (20:45)
4 shtator
Bjellorusia-Shqipëria (20:45)

Ndeshja e dytë -6 shtator
Kosova-Greqia (20:45)
7 shtator
Shqipëria-Lituania (20:45)

Ndeshja e tretë – 11 tetor
Kazakistani-Shqipëria (15:00)
Kosova-Sllovenia (20:45)

Ndeshja e katërt – 14 tetor
Greqia-Kosova (20:45)
Lituania-Shqipëria (20:45)

Ndeshja e pestë – 15 nëntor
Shqipëria-Kazakistani (18:00)
Sllovenia-Kosova (20:45)

Ndeshja e gjashtë – 18 nëntor
Shqipëria-Bjellorusia (16:00)
Kosova-Moldavia (20:45)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments