No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR S'KA GOLA NË MITROVICË, NDESHJA SHKON NË VAZHDIME

S’KA GOLA NË MITROVICË, NDESHJA SHKON NË VAZHDIME

Kanë përfunduar edhe 90 minutat e rregullta të ndeshjes përcaktuese për titullin e kampionit në konkurencën e femrave ndërmjet Mitrovicës dhe Feronikelit, e cila po zhvillohet në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Edhe pas 90 minutave rrjetat mbesib të paprekura, me një donimin të lehtë të mitrovicaseve. Të dyja ekipet në këtë pjesë patën nga një mundësi të mirë. Fillimisht Feronikeli kërcënoi nëpërmjet Zelfije Bajramajt në minutën e 30-të gjuajtjen e të cilës e priti Viona Rexhepi. Ndërkaq, Mitrovica pati rast të qindpërqind nëpërmjet Ambra Gjergjit në minutën e fundit, por gjuajtja e saj me kokë nga afërsia shkoi skaj portës. Ndërkaq, në pjesën e dytë loja kryesisht ishte e barabartë, por Mitrovica krijoi dy mundësi. Fillimisht Liridona Syla nga gjuajtja e lirë gjuajti furishëm, por topin mbi portë e dëboi portierja, derisa më pad Edona Kryeziu nga afër me kokë pranë portës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments