No menu items!
Ballina SPORTE TJERA MABETEX PRISHTINA KAMPION I KOSOVËS NË FUTSALL

MABETEX PRISHTINA KAMPION I KOSOVËS NË FUTSALL

Mabetex Prishtina është kampion i ri i Kosovës në futsall.

Në finalen e luajtur sot ndaj Liburnit në Ferizaj, prishtinasit dolën triumfues me rezultatin 4:2, ndeshje e cila u transmetua drejrpërdrejt në RTK4.

Mentor Mejzini ishte shënuesi i parë në takim për rezultatin 1:0 të Liburnit.

Por, Prishtina u rikthye në lojë vetëm pak minuta më pas me Alen Jefferson që shënoi nga penalltia.

Braziliani Jefferson ishte protagonistë edhe në golin e dytë te Prishtina.

Ai asistoi te Azem Brahimi i cili shënoi golin e fitores, ndodhi kjo në minutën e fundit të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Qerimi barazoi dy minuta para fundit rezultatin në 2:2.

Por, Jefferson edhe një herë shënoi nga penalltia vetëm 59 sekonda para fundit të ndeshjes duke i dhënë triumfin prishtinasve.

Krejt në fund, kur Liburni po luante pa portier, nga distanca shënoi edhe Brahimi.

Kështu, Prishtina bëhet kampion i Kosovës për herë të parë të klubit.

Ndërsa edicionin e ardhshëm do të jetë pjesë e kaulifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments