No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KUMBULLA TE LAZIO NJË FORMALITET

KUMBULLA TE LAZIO NJË FORMALITET

Marash Kumbulla pritet të kalojë te Lazio. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare mendohej se ishte më parë Interit, por Igli Tare ka lëvizur më shpejt. Gjithashtu edhe presidenti i Lazio, Claudio Lotito, ka bërë pjesën e tij, duke u takuar me homologun te Hellas Verona.

Marrëveshja pritet të mbyllet për 28 milion euro. Sipas Corriere Dello Sport bisedimet kanë qenë të frytshme, por ka ende detaje që nuk janë përcaktuar. Në marrëveshje mund të përfshihen dy lojtarë, në mënyrë që Lazio të paguajë më pak.

Lojtarët e propozuar janë Riza Durmishi, lojtar me origjinë shqiptarë që luan me Danimarkën, dhe Cristiano Lombardi. Kontrata që i është propozuar Kumbullës është mjaft e mirë, pasi do të përfitojë 1.5 milion euro në sezon, ndërkohë që marrëveshja do të jetë 5-vjeçare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments